Vietnam on läbi! Kirjutan hetkel Laosest, kus mõnes külas saab elektrit kasutada hommmikuti ja õhtuti 6-9ni. Sestap ka minu põgusad (st olematud) külastused internetimaailma. Kirjutan veidi, mis vahepeal toimunud on.
Saime siis Vietnami Rahvavabariigi õitsvast pealinnast Hanoist India viisad kätte. Nende kättesaamisega mingit jama polnud ja hind tuli ka tegelikult odavam, kui mujalt orgunnides. Panime Laose poole ajama. Enne seda veetsime aga öö bussis, mis oli jällegi ülimalt vaevarikas meie kaasreisijate kodumaise muusikalembuse tõttu. Jõudsime piirilinna Dien Bieni, kus magasime päeva maha (sest öö oli ju magamata). Päeval magamine oli hea mõte, kuna järgmisel öösel poleks nagunii sõba silma peale saanud. Vietnamlased on vist kõik kurdid, et nad telekat ja muusikat nii valjult kuulavad - eriti öösel.
Enne päikesetõusu läksime oma bussi peale, mis meid Laosesse pidi viima. Buss oli ilge parsa ja valgeid turiste täis. Esimest korda selle reisi jooksul! Ma olin väga õnnelik! Ei mingit telekat, konditsioneeri ja kohalikke! Luksus! Seltskond oli väga rahvusvaheline: prantslased, britid, ameeriklased, hollandlased, itaallased, rootslased, kanadalased, eestlased jne. Tutvusime ühe hollandi paariga, kes olid varem siin kandis käinud. Saime nendega jutu peale ja rääkisime, kes kuhu läheb jne. Oleme juba varasemast kogemusest aru saanud, et hollandalsed on väga normaalsed inimesed. Vähemalt need, kellega me oleme reisil kokku puutunud. Nad on sõbralikud ja räägivad arusaadavat inglise keelt. Nendega on väga lihtne suhelda. Nii ka selle paariga.
Vietnamist lahkumisega mingeid probleeme polnud. Aga uude riiki sisenedes ilmnevad komplikatsioonid, nagu juba kombeks saanud. Laos pole selles suhtes mingi erand.
Kuna kellegi polnud Laose viisat olemas, siis piirpunkti jõudes läksid kõik valged vaatama, palju neile viisa maksab. Kuna kõik olid erinevatest riikidest, siis olid kõigil ka erinevad viisahinnad. Kanadalasel oli au maksta viisa eest kõige rohkem. Tüüp tegi nalja, et kordki elus saab ta olla kuskil esimene. Kõikide viisadele lisati m6ned taalad juurde ja lisaks nõuti veel 5000kippi (u 6 krooni) templi passi löömise eest. Kuna meie olime sellisest imeriigist, millest Laose piirivalvurid pole elusees kuulnudki, siis saime meie oma viisad sellest seltskonnast ilmselt kõige odavamalt. Teised maksid viisa u 10$ rohkem, kui oleks pidanud. V6imalik, et me olime vist esimesed eestlased, kes seda piiripunkti yletasid (see avati alles 2007).
Laosesse j6udes saime u 3 km s6ita kui tuli v2lja, et "maantee" (kruusatee) on teet88deks suletud. Kuna midagi targemat teha polnud, siis hakkasid mehed kohe 6lut kohale orgunnima (piiripunktist sai osta). Aga just sel hetkel, kui leitigi kohalik motikamees, kes oleks olnud n6us kast 6lut 2ra tooma, avati tee ja me pidime edasi s6itma. Natuke oli isegi kahju...
P6hja-Laose kruusased teed on v2ga k22nulised ja kynklikud. Vahepeal tundus, et ees s6itvad ekskavaatorid ja kopad lykkavad just meie bussi jaoks teed valmis. Yhes kohas ei saanud yks kastiauto m2est yles ja kopp lykkas k2paga masinat edasi. Mitu korda tuli bussiga ka l2bi j6e s6ita. Nagu filmis!
Esimese 88 veetsime v2ikses kylakeses Muang Khuas, kus j2rgmine hommik v6tsime paadi ja s6itsime m88da j6ge p6hja poole Phongsalisse. Kuna meil polnud selle kandi kohta mingit infot, siis oli hea, et meiega olid kaasas ka hollandlased, kellel oli asja kohta veidi rohkem teadmisi. Phongsalis k2isime vaatamas kohalikke h6ime, kes (erinevalt Malaisia omadest) n2gid v2lja nagu tavalised kohalikud, ainult et ylimalt vaesed. Kylas tulid meile vastu v2iksed lapsed, kes hirnusid meile n2kku ja n6udsid pastakaid. Pastakatest meil kahju polnud ja me ka andsime need neile. H6imud elasid v2ikestes 2gedates onnikestest ja j2tsid v2ga loomuliku mulje.
Phongsalist tulime kahe p2evaga Luang Prabangi, kus hetkel ka asume. Tegemist on absoluutse turistikaga, kus tegelikult on üsnagi meeldiv. T2na k2isime vaatamas yhte koske, mille l2heduses oli ka karupark. M6mmid olid nummid, nagu ikka. Igatahes l2hip2evadel saame loodetavasti Estriga kokku. Ootame juba v2ga...
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment